Czy piec wolnostojący może zastąpić kominek?

piec wolnostojący na drewnoCoraz częściej mamy do czynienia z pytaniem o to, czy zawsze jesteśmy skazani na tradycyjny kominek. Owszem, pociąga on za sobą wiele korzyści, czy jednak nie może być on zastąpiony zgrabnym i funkcjonalnym piecykiem wolnostojącym. Sceptyków jest przy tym coraz mniej, nowoczesne piece nie są bowiem wcale mniej wydajne, można przy tym wykorzystywać je nawet wówczas, gdy pomieszczenia są niewielkie, a stropy stosunkowo słabe. Naturalnie, nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, które zadowolą każdego, piece wolnostojące mogą być bowiem wykorzystywane z powodzeniem przede wszystkim jako dodatkowe źródło ciepła. Gdy jednak weźmiemy pod uwagę te ograniczenie, szybko dojdziemy do wniosku, że przedmiotem naszego zainteresowania jest rozwiązanie niemal całkowicie wolne od wad.

Dawne kozy były rozwiązaniami dość siermiężnymi i z pewnością nie mogły konkurować z kominkami. Dziś jednak za jeden z większych atutów piecyków wolnostojących uważa się ich atrakcyjność wizualną, a osoby, które zastanawiają się nad ich zakupem nie muszą ograniczać się do jednego tylko modelu. Największą popularnością wydają się cieszyć piece uniwersalne sprawdzające się znakomicie bez względu na to, w jakim wnętrzu się pojawią.

piecyk wolnostojącyWarto zainteresować się jednak także rozwiązaniami utrzymanymi w stylu retro oraz piecami nowoczesnymi. Te ostatnie wykonane są zazwyczaj ze stali i aluminium i znakomicie sprawdzają się nawet w tych pomieszczeniach, które charakteryzuje awangardowy wystrój. Okazuje się przy tym, że ograniczeniem nie musi być także rozmiar pieca wolnostojącego. Najmniejsze nie zajmują nawet metra kwadratowego, bez trudu znajdziemy jednak także propozycje o imponujących rozmiarach ogrzewające nawet największe salony. Atutem pieców wolnostojących jest i to, że mogą być one traktowane przez nas tak, jak każdy inny mebel. Gdy więc zaczniemy planować przeprowadzkę, problemem nie będzie zabranie ich ze sobą do nowego lokum. Pamiętajmy jednak o tym, że naprawdę udany zakup cieszy nie tylko wyglądem, ale i swoimi parametrami, jego wybór powinna więc poprzedzić staranna refleksja.